Fotky řeknou více než tisíc slov = Dračí studna / Západní jezero naživo…

Fotky o našich 2 dnech u Západního jezera (Xi Hu) v Hangzhou vypoví víc než celý zápisek. Ale stejně si ho neodpustím 🙂

V našem hotelu (Touran Backpacker Hostel v lesích za jezerem) jsme si mohli půjčit na celý den kola – ani jsme netušili, jak později budeme nadávat (byť jen chvilkově), takže jsme do nich šli.

Až postupně při jízdě jsme zjistili, že moje kolo má utrženou přehazovačku a naprosto povolené sedátko (se zarezlými šrouby, takže s tím nemohl nikdo nic udělat bez pořádného nářadí…). Aspoň, že brzdy fungovaly 🙂 Alča měla taky povolené sedátko, ale hlavně propíchlou duši 😀 Takže o skvělou jízdu bylo postaráno.

Jen pozor – v rámci samotného jezera a přidružených parků a zahrad se nemůže jezdit na kole, hlídači jsou na každém kroku a rychle vás vyplonkují pryč.

Projeli jsme se až k Leifeng pagodě a poté zpět ke kotvišti – bylo jasné, kam budeme pokračovat dále 🙂

Přívozem jsme se nechali odvést na středový krásný ostrůvek Three pools mirroring the Moon, kde jsme si v jedné zahrad dali (nečekaně) čerstvou Dračí studnu 🙂 Chutnala famózně! Kola jsme nechali na břehu, takže jsme se stejným přívozem nechali dovést zpět (ale mohli jsme jet i na všechny jiné strany a další přístaviště na jezeře – máte za jednu cenu lístek na středový ostrůvek a “zpět”.

Na kolech (ač to není úplně košer vůči pravidlům parku) jsme se projeli přes hlavní most, který spojuje jižní a severní část celého jezera (které mimochodem je rozdělené na x menších jezírek jednotlivými mostky či břehy). Prošli jsme pár obchůdků (hledal jsem nutně plechové krabičky na čaj, abych naše nákupy dovezl v pořádku domů), ale hlavně jsme “ukotvili” kola a prošli jsme se na další nádherný ostrůvek a zpět jsme obešli menší Beili jezírko přes “mostek” Baidi a podél severního břehu zase ke kolům.

Nakonec jsme na kolech či pěšmo (kvůli nádherným zahradám, mostkům, scenériím, pagodám = tady byste mohli strávit v naprostém blažení týdny) objeli jezero po západní straně až k nám na jih do hotelu.

Byl to výlet na celý den a to jsme objeli povšechně jen jižní část jezera, jeden ostrůvek, severní cíp a dost pozvolna a nepečlivě západní část. Východ jezera a hlavně všechny přilehlé parky, lesíky, pahorky (třeba Lví vrcholek) a “hory” kde se pěstují právě Lung Ching (Long Jing aka Dračí studna či Dragon well) čaje jsme nezvládli. Snad příště 🙂 Přidáte se?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pošli tento příspěvek svému blízkému