Poslední mini výlety po Chaozhou a hurá na plantáže Fénixů

Nakonec to s čajovou kulturou v Chaozhou nebude tak zlé – všichni sice pijí přepálené Fénixy, ale zato uvidíte čajové moře s připraveným čajem všude – v jakémkoliv malém či velkém obchodu, stánku, na lavičkách… všude je připravený čaj. A zde specificky i s pomocí malých keramických kamínek.

Mají zde zajímavé zvyky – čajové nádobí zde často 2x očišťují/ohřívají před nalitím nové dávky čaje + se zde pooužívá před prvním napitím zvolává “čakté”.

3 celé dny Chaozhou nám stačily, abychom prošli “staré” město, podívali se na most Guangji Bridge, který je celistvý jen v některých dnech – mezeru mezi kamennými pilony vyplňují pramice = je to hodně profláknutý most, jistě jste ho už někde viděli. My jsme chytli špatný den, tak jsme platili jen 10 yenů místo 50 a užili si 1/3 mostu.

Dnes jsme konečně začajovali i venku sami – nejdříve v krásném chrámu Kaiyuan Temple, který jsme měli rovnou před hotelem a poté i na vrcholu solidního kopce/skály v parku na konci starého města u West Lake (není to bohužel Západní jezero, od kterého je známá Dračí studna). Má to rozhodně něco do sebe – alespoň jsme se zbavili malých čajových vzorků (skvělé Anji Baicha a Hui long) a mohli jsme vyrazit lovit další.

Kromě jídlového zápisku připravuji i článek s čínskými šílenostmi ze zdejší kultury :)) Občas se i vyděsíte = a to jste si mysleli, že nic horšího, než fritované kuřecí pařátky neuvidíte (a ani neucítíte)…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pošli tento příspěvek svému blízkému