Čajové studio Meetea už je na světě…

S Tomášem Rajnochem jsme byli letos skoro měsíc v Číně, kde nám dělal čajového průvodce. Roky známe (a odebíráme) i jeho měsíční čajové předplatné. Takže když teď veřejnost požádal o příspěvek na čajové studio Meetea, nemohli jsme odolat.

Z původně žádaných 50 000 se nakonec vybralo přes 95 tisíc – nebojte, nejsou to dary, ale podpora projektu, za níž dostanete třeba čaj, krásnou keramiku od Petra Nováka, kurz kusomana, čajové předplatné… A na tuto výzvu reagovalo 128 lidí a přispěli.

Jaké bylo otevření?

Otevíralo se 18. prosince a my jsme nemohli chybět 🙂 Prostor je cca 10 minut pěšky z Václavského náměstí a i přes vražedně mokré počasí jsme dorazili. U vstupu jsme si užili rozehřívající masalu a šli jsme dovnitř.

Celý prostor je cca 4×8 metrů velká/malá místnost – na jedné straně přehlídka krásných konviček (Tomáš je možná až moc vášnivý sběratel), ve zbylých 2 třetinách je velký čajový stůl z masivu a drobné posezení s tatami pro cca 8 čajomilců.

Vůně čerstvého dřeva, bambusové podhledy u stropu, čistý a jednoduchý prostor…

Většinu večera nepřipravoval čaj Tomáš, ale jeho známý čajový „tovaryš“ – s úctou a klidem zkušeného čajmena, nám servíroval trochu divoký zelený puer, který zvládl neskutečné množství nálevu.

Co dál s prostorem? Čajové degustrace, kurzy kusomana, workshopy kolem keramiky, kaligrafie, dřeva, … Vše, co je prodchnuto čajem 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pošli tento příspěvek svému blízkému