Japonsko je jisté, ale co tam vlastně?

Cestačajem.cz nekončí letošní Čínou, ale pokračuje čajovým Japonskem. Nebude to ale kdovíjak dlouhý výlet, jen 7 dní a to od 30. listopadu do 7. prosince.

Už podle vybraných dní nečekám rozkvetlé sakury, ale zlatavý podzim (na tom nic nemění, že včera v Tokiu nasněžilo) s teplotami od 10 do 17 stupňů.

Plán je přiletět po vražedných 2 dnech cesty (letenka za 6,5 tisíce má své výhody i nevýhody… aspoň se podívám do Bruselu a Madridu) do Tokia na letiště Narita, nejrychleji se dostat do centra na nádraží Edogawabashi Station a hned jet Šinkanzenem do Kjóta, kde budu citelnou část dní. Během nich si odskočím na menší výlety do Uji a městečka Nara, které jsou poblíž Kjóta. A pak zpět do Tokia nasát hypermoderní konglomeraci a kulinářské úlety.

Mám pár kontaktů na čajovníky v Kjótu (díky Tomášovi Rajnochovi z Meetea.cz a Matěji Hanušovi), tak snad trochu přičichnu k čajům. Ač moc šancí se dostat třeba na plantáže nevidím (na podzim na nich stejně moc podívané a pochutnané nebude).

Tentokrát jedu sám (náš malinkatý dáreček Maya si chce co nejvíc užít maminku) a bez průvodce a s jazykovou výbavou “umim rukama a nohama všechno, ale japonsky ani arigatô”. Bude tedy zábava 🙂

Komentáře: 2

    1. Mockrát díky 🙂 japonské čaje jsou svérázné, ale opravdu vynikající. Snad nějaké pěkné kousky přivezu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pošli tento příspěvek svému blízkému