Vorování ve Wuishanu, čajová víla a další čajová továrnička…

“Konečně” jsme si užili i jednu z tradičních turistických akcí – jízdu na bambusovém voru po řece, která (ne) vždy klidně obtéká chráněnou oblasti Wuiy.

Neodradila nás ani 2 hodinová čekačka. Tu jsme využili pro návštěvu nečekaně čajovny – s nadšeným pánem do sbírání keramiky = ukazoval nám keramiku, která mohla být stará i 1 000 let a byla z okolních dračích pecí.

A nedostal nás do kolen ani nesmyslný proces nakupování a placení lístků. Na to, aby vše proběhlo rychle a efektivně, by stačila jedna pokladní krabice od Tesca… ale tady na to měli 7 zaměstnanců a 2 patrovou budovu… Super komunistický (ne)efektivismus a přezaměstnanost.

Stálo to ale za to!

Na 1 voru nás jelo 6 a rozhodně si do něj vezměte otevřené boty, abyste jako já i 10 hodin po jízdě neždímali a neždímali. I přes drobné lapálie to byl skvělý zážitek (menší jezy i peřeje dokážou pěkně zaházet s vorem), který bych zařadil do seznamu “must see in Wuiy”.

I na procházku do hor se našla chvíle

Odpoledne jsme strávili v menším počtu na menší horalské vycházce do menšího údolí nahoře ve Wuiy (Horse Head Rock = v místním [mátou juan]), kde se pěstují především oolongy Skořicovník (Rougui = [džoukvej]) a Vodní víla (Shui Xian = [šuej sien]. Nahoře u skály je i menší chrám, ale nerudný mnich (je to také “jen” člověk) nás hned v bráně vyplonkoval do pryč… i přesto jsme si dali jeden čaj v přírodě u zahrad.

TO nejlepší nakonec dne

Nejlepší zážitky jsou ty nečekané – vyrazili jsme před večeří jen na rychlou návštěvu za “čajovou vílou” a hned z toho byl jeden z nejlepších čajových zážitků zde ve Wuiy. Měla skvělý Lapsang (organický = bereme), který dělá její přítel a stačilo jen hodinu čajování a rychlou večeři a už jsme byli v jejich továrničce… Nikdo nás nemusel pobízet a hned jsme sami začali skládat cca 400 kilogramů čaje z náklaďáčku na zavadající síta a plachtu… Takovou zábavu jste asi nikdy nezažili 🙂

Komentáře: 2

  1. Díky za jímavý cestopis zemí čaje. Zajímavé a inspirativní čtení! Jen tak dál.. 🙂

    1. Děkujeme mockrát! Budeme tu ještě týden, takže jistě něco nového přibude… A rozhodně to není poslední výlet za čajem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pošli tento příspěvek svému blízkému