Dračí studna veliká a převeliká…

Stačily 2 hodiny jízdy rychlovlakem z Wuyi (místy to pálil kolem 300 km/h) a už jsme dorazili v prořídlém složení do Hangzhou = rodiště Dračí studny, která má často přídomek Xi Hu neboli Západní jezero.

Dnes jen opravdu ve zkratce – nikdy bych nevěřil, jak jeden 2 hodinový přesun dokáže rozkouzkovat den. K tomu si připočtěte tak 30 minut v taxíku (neměli jsme po posledních dnech minima spánku energii na promýšlení trasy metrem) a check-in.

Od Západního jezera jsme dle mapy byli asi 3 bloky, ale měřítko nebylo zrovna uvěřitelné – nakonec to ke kraji horního parku byly 4 kilometry a k samotnému jezeru asi ještě jednou tolik. Dnes jsme to nakonec nezvládli, jen jsme vylezli na “sluneční terasu”, která se tyčí nad Západním jezerem a sledovali jsme neskutečný ruch na hlavní lávce/mostu přes celé jezero.

Aktuálně (1. května) je v Číně svátek práce a co jsem pochopil, protahují si ho až do 3. (nebo zde navazují jiné prázdniny či svátky) = a co všechny nenapadne? Že si udělají výlet do Wuishanu nebo Hangzhou… Zítra se stěhujeme naštěstí do hotelu/hostelu přímo v “lesích” na východ od jezera, takže budeme mít lepší výchozí pozici na průzkum.

Ale dle dnešního výletu to vypadá, že 3 dny (ještě s příjezdem a odjezdem) byly hodně, hodně naivní 🙂 Tady (podobně jako ve Wuyi) můžeme strávit i týdny, abychom prozkoumali samotné místo zrodu Dračí studny, jednotlivá místa sběru, plantáže, památky, čajové obchody…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pošli tento příspěvek svému blízkému